O nas

Wyjątkowy młyn
+ wyjątkowi ludzie
= wyjątkowa mąka

Dziękujemy za wizytę na stronie Młynomagu.
Jesteśmy dla Państwa, codziennie pracując na to, by nasze produkty były coraz doskonalsze. Z dumą kontynuujemy dziedzictwo ponad sześciu wieków młynarstwa.
Jak mówi powiedzenie, niekiedy trzeba zmienić wszystko, by wszystko mogło pozostać tak dobre, jak zawsze. Dlatego my również stale się rozwijamy, by utrzymać kilkusetletnią jakość oraz spełnić nowe normy i wymagania (branży oraz klientów).

Poznajmy się bliżej:

Kim jesteśmy?

Młynomag produkuje oraz sprzedaje (stacjonarnie i online) mąkę z jednego z najstarszych działających polskich młynów.
Tradycje tego miejsca sięgają XIV wieku. Młyn położony jest w Reszlu, ok. 30 km od Mrągowa. To serce Warmii i Mazur, i część europejskiego dziedzictwa kulinarnego.
Znajdą tu Państwo wyłącznie naturalne produkty i dziesiątki lat doświadczenia mistrzów branży.

Rodzinnie i profesjonalnie

Jak można przekonać się poniżej, prowadzenie młyna niemal zawsze było działalnością rodzinną. Tak było w XIV wieku, i tak jest w wieku XXI.

Dzisiaj młyn napędza (oprócz silników elektrycznych) pasja rodzeństwa, Pani Joanny i Pana Andrzeja.
Wszystko zaczęło się od ich ojca, Pana Pawła Rezanko, inżyniera rolnictwa, który jako dziecko wychowywał się we młynie swojego ojca, a talent do zamiany ziarna w mąkę odziedziczył po pokoleniach przodków.
Gdy rodzina Rezanków została przesiedlona z Polesia na Mazury, zajęła się tym, w czym zawsze była najlepsza, czyli robieniem wspaniałej mąki.

Dziadek obecnych właścicieli (czyli ojciec Pana Pawła), prowadził młyn w Srokowie aż do 1953 roku, gdy działalności zakazały ówczesne władze. Pan Paweł wrócił do rodzinnej specjalności na emeryturze. Chcąc kontynuować tradycje, poszukiwał właściwego miejsca na własny młyn. Jak to bywa, przez Grodzki Młyn przejeżdżał przypadkiem — i od razu zachwycił się tym miejscem.

Dziś młyn, odnowiony i przywrócony do historycznego stanu, wygląda oczywiście dużo lepiej niż w 1994, gdy zaopiekowała się nim rodzina Rezanków.
Obecnie młyn prowadzą dzieci Pana Pawła — dumne, że mogą być kolejnym młynarskim pokoleniem w rodzinie, i że mogą dołożyć Grodzkiemu Młynowi następne dekady do wieków dziedzictwa.